Akupunktura u porodu

Doprovázím budoucí maminky přímo k porodu na porodní sál.

Používám mocného nástroje – akupunktury. Harmonizací akupunkturních bodů jehličkami posílám k děloze a všem potřebným porodním tkáním dostatek energie. Cílem je, aby byl porod minimálně bolestivý a dynamicky postupoval ke svému zdárnému cíli. 

A jak to probíhá u porodu?

U porodu se to nejčastěji děje použitím velmi tenkých akupunkturních jehel, které stimulují vybrané porodní akupunkturní body. Použití konkrétních akupunkturních bodů a je vždy individuální, na základě stavu maminky. Použití jehliček je vhodné z důvodu jejich několikanásobně větší účinnosti oproti pouhé akupresuře porodních bodů. Použití tenkých jehliček prakticky vůbec nebolí, protože u porodu je práh bolesti každé rodící maminky vzhledem k situaci posunutý mnohem výše než je tomu v běžné praxi mimo porodní sál. Mým úkolem během porodu tedy není v pravém slova smyslu potlačovat bolest, ale pomocí jehliček podporovat a udržet volný tok energie v těle směrem k děloze. V takovém případě porod nebolí více než je fyziologicky nutné a přítomná bolest je rodící maminkou dobře snášena. Maminka s bolestí nebojuje, ale dokáže ji použít k fyziologickému postupu porodu bez zbytečných prodlev a mizení stahů.  

Jak to vypadá v praxi?

Můžeme konzultovat Váš stav před porodem telefonicky, na úplném začátku mohu přijedu k Vám domů. Dáme pár jehliček do ucha a až to bude stát za to, odjedeme všichni do porodnice (někdy můžeme vyrazit do porodnice současně a dát si sraz až tam). Na příjmu nějaké jehličky připíchneme, aby se intervaly stahů neprodlužovaly – což se při příjezdu do porodnice klasicky děje (cizí prostředí, cizí lidé, neznámá situace) a necháme dál pracovat Vaše tělo. 

Nechám Vás s tatínkem rodit. Je to Vaše chvíle. Mohu Vám v případě nutnosti udělat odborný „filtr“ (hranici) mezi Vámi a zdravotníky, aby jste měla na porod klid. A pokud začne porod hodně bolet, nebo nějak komplikovat, mohu okamžitě zasáhnout pomocí jehliček. A uvidíte, než se nadějete, bude mimčo na světě.